Informacja na start dla młodych ”Teraz bankujesz,  jak chcesz”

Uczniowie naszej szkoły w związku z uczestnictwem w projekcie „Rzemieślnicy na start” będą odbywać praktyki zawodowe u innych, również pozamiejscowych, pracodawców. Zgodnie  z założeniami projektu za odbycie takiej praktyki przysługuje stypendium, które nie może być wypłacone gotówką, należna kwota stypendium musi wpłynąć na konto osobiste.

Uczniowie  więc stanęli   przed koniecznością wyboru banku w celu założenia kont osobistego. Potrzeba ta zbiegła się z ofertą informacyjną Banku Zachodniego w Bielawie. Skutkiem było zorganizowane spotkanie uczniów klasy II z przedstawicielkami tego banku, które odbyło się 30 listopada,  w ramach lekcji przedsiębiorczości. W czasie spotkania uczniowie uzyskali wiele cennych informacji na temat  możliwości jakie stwarza założenie konta bankowego dla osób, które mają mniej niż 26 lat. Informacje wywołały żywe zainteresowanie uczestników spotkania, a szczególnie duże zainteresowanie wzbudziła   możliwość uzyskania nagrody w kwocie 50 zł. przez  tych uczniów, którzy  uzyskali średnią ocen  co najmniej 4. Jest to dodatkowa  motywacja do skorzystania z oferty banku i być może zachęta do podniesienia swoich wyników w nauce w przyszłości.