Czas na aktywność

Uczniowie naszej szkoły od 3 kwietnia 2017 r. uczestniczą w projekcie p.n.”Czas na aktywność” w ramach  priorytetu 2.Aktywne społeczeństwo  wspierającego aktywne formy integracji społecznej. Stowarzyszenie „Nowa Nadzieja” pozyskało środki finansowe na realizację tego działania z FIO, beneficjentami są uczniowie naszej szkoły.

Wezmą udział w 15 godzinach szkolenia z wolontariatu,  zajęciach z przedsiębiorczości i zakładania spółdzielni socjalnej w wymiarze 20 godzin, warsztatach kulinarnych-24 godziny w blokach po 3 godziny oraz zajęciach z ceramiki w wymiarze 20 godzin. W II fazie projektu młodzież będzie pomagać dzieciom młodszym wykorzystując nabyte doświadczenia. Mamy nadzieję, że udział w projekcie przyczyni się do wzrostu aktywności społecznej uczestników zadania i przyniesie im praktyczne korzyści.