31 maja 2017 r. to  bardzo ważna data w historii Cechu Rzemiosł Różnych i Malej Przedsiębiorczości w Bielawie.  W dniu tym,  w czasie  uroczystej sesji Rady Miejskiej Bielawy, Cech w uznaniu zasług dla województwa dolnośląskiego odznaczony został  Złotą Odznaką  Honorową  Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

W imieniu członków Cechu odznaczenie odebrali przedstawiciele Zarządu Cechu: Starszy Cechu – Kazimierz Rachowiecki, członkowie – Barbara Buczek i Wiesław Bełz. Wiceprzewodniczący  Sejmiku Województwa Dolnośląskiego  Julian Golak,  po wygłoszeniu laudacji, odznaczył sztandar Cechu tą zaszczytną odznaką. Gratulacje odznaczonym złożyli przewodniczący Rady Miejskiej – Zbigniew Dragan oraz burmistrz Bielawy – Piotr Łyżwa. W  tak podniosłej chwili nie mogło zabraknąć  przedstawicieli uczniów szkoły prowadzonej przez Cech z dyrektor szkoły Alicją Kossowską, która złożyła serdeczne gratulacje odznaczonym, a następnie w  imieniu społeczności szkolnej podziękowała  Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego –  Cezaremu Przybylskiemu oraz Julianowi Golakowi – wiceprzewodniczącemu Sejmiku Dolnośląskiego za dostrzeżenie i docenienie ważnej roli Cechu w budowaniu i rozwoju szkolnictwa zawodowego i oraz krzewieniu tradycji rzemieślniczych.  Podkreśliła poczucie dumy  i satysfakcji  płynące z faktu przyznania tak prestiżowego wyróżnienia.