„Upięłaś czepek za młodu, choć wiedziałaś, że trud cię czeka

Bo tajemnicą zawodu,

Jest troska o ciało i godność człowieka”

10 maja uczniowie wysłuchali wykładu Pielęgniarki szkolnej z obszaru tematycznego dotyczącego promocji zdrowia i zapobiegania chorobom. W czasie wykładu  zwróciła uwagę na  zagrożenia płynące z braku higieny, wskazała na wiele ryzykownych zachowań, których skutkiem są choroby. Uczniowie z uwagą i z zaciekawieniem wysłuchali tej prelekcji.

Na koniec podziękowali swojej szkolnej Pielęgniarce za troskę, opiekę i pomoc i wręczyli jej kwiaty i drobny upominek z okazji z okazji jej święta tj. Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej, który obchodzony jest 12 maja. Mile zaskoczona przyjęła życzenia i kwiaty od naszych uczniów

Pielęgniarka szkolna na co dzień zajmuje się promowaniem zdrowia, zapobieganiem chorobom, ponadto  opiekuje się chorymi  i umierającymi. Zawody medyczne znane są na świecie pod wieloma nazwami, ale zawsze kojarzą się z cierpliwością, troską i opieką. Pielęgniarka Marta zatrudniona w naszej szkole dba o zdrowie  uczniów, prowadzi z nimi pogadanki i wykłady podnosząc ich świadomość w zakresie profilaktyki i zdrowego trybu życia . Wykonuje jeden z najtrudniejszych, najbardziej odpowiedzialnych, ale również jeden z najpiękniejszych zawodów, który wymaga  odwagi, pogody ducha i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu. Wszystkie te cechy ma nasza szkolna pielęgniarka („Piguła”) i za to wszystko dziękują uczniowie.