Potyczki Sportowe o Puchar Starszego Cechu

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostały Międzyszkolne Potyczki Sportowe, które już na stałe wpisały się w dobre tradycje szkoły. Do udziału zgłosiły się sześcioosobowe drużyny z 4 szkół. Poza drużyną gospodarzy udział w potyczkach wzięli przedstawiciele Gimnazjów nr 1, nr 2 i nr 3 z Bielawy.
Widowiskową inauguracją tego dnia był pokaz sprzętu i omówienie akcji ratowniczej wykonany przez przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie, po czym rozpoczęły się konkurencje opracowane i prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Marka Jończego. Pierwszą z nich był wyścig z układanką, strzały do bramki to druga konkurencja. Następną były skoki dodawane, kolejna to kwadrat zwinnościowy na czas, następnie strzały do bramki z połowy boiska, rzuty do kosza, a na koniec sztafeta z 6 zadaniami do wykonania. Po bardzo ostrej i wyczerpującej walce wygrała drużyna, która uzyskała największą sumę punktów, a więc I miejsce przypadło w udziale drużynie Gimnazjum nr 1, II miejsce zajęli przedstawiciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych, III miejsce Gimnazjum nr 2, IV drużyna z Gimnazjum nr 3. W tych potyczkach wszyscy byli wygrani i otrzymali puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie.
Po zaciętych i wyczerpujących fizycznie zmaganiach uczestnicy potyczek i kibice mogli delektować się sałatkami warzywnymi i owocowymi oraz kiełbasą z grilla.