„MÓJ MAGICZNY ŚWIAT” WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA I RĘKODZIEŁA EWY GLURY

W Zespole Szkół Zawodowych CRR w Bielawie w ramach XXIX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Bielawy zorganizował Wernisaż wystawy malarstwa i rękodzieła Ewy Glury pt.: „Mój magiczny świat”.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Biura Cechu Katarzyna Wierzbicka, witając przybyłych na wystawę gości, m.in. z-cę Burmistrza Miasta Bielawa Jadwigę Horanin, Zarząd Cechu ze Starszym Kazimierzem Rachowieckim, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Bielawy Lilianę Rządeczko, Dyrektorów Jednostek Organizacyjnych Urzędu Miasta w Bielawie, Honorowych Członków Cechu, dyrektorów i nauczycieli bielawskich szkół oraz przybyłą młodzież z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Gimnazjum. Szczególnie gorąco przywitała Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej Juliana Golaka oraz autorkę wystawy Ewę Glurę. Po przywitaniu przybyłych gości, uczennica Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie przedstawiła przepiękną literacką prezentację artystyczną wprowadzającą uczestników wystawy w świat prezentowanych prac Ewy Glury – malarstwo różnych technik (olejne, pastele, akwarela), haft krzyżykowy, frywolitki oraz koronkę czółenkową.

Godne podkreślenia jest to, że Ewa Glura jest bielawską artystą, zajmującą się malarstwem i rękodziełem z zamiłowania. Jego osoba jest przykładem na to, że warto dążyć do obranego przez siebie celu oraz warto, a nawet należy wierzyć w siebie i w swoje zdolności. W każdym z nas drzemie „coś” ciekawego i wartościowego, „coś” czym możemy pochwalić się otaczającemu nas światu, należy tylko zdobyć się na odwagę, aby pokazać to innym ludziom.