Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie laureatem konkursu „Aktywni na 100%”

4 października br. podczas IV Dolnośląskiego Kongresu Obywatelskiego zorganizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych w Krzyżowej miejsce miała uroczysta Gala konkursu „Aktywni na 100%”. Do konkursu zgłosiło się 254 organizacji z Dolnego Śląska, przy czym laureatami zostało tylko 100 lokalnych organizacji pozarządowych działających aktywnie na rzecz swoich społeczności. Wśród laureatów znalazł się Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Symbolicznie pierwsze wyróżnienie wręczył Pan Piotr Krygiel – Wicedyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Kolejne wyróżnienia wręczał Pan Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz członkowie Zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych: Beata Hernik-JaniszewskaMaria MikaJakub PrusGrzegorz Tymoszyk i Andrzej Wiewióra.

Na lokalnym rynku Cech działa już 33 lata i ogromnie cieszy fakt, że nasza praca jest pozytywnie odbierana i doceniana przez społeczeństwo. Jednym z celów statutowych Cechu jest podejmowanie dobrych działań na rzecz rozwoju kultury i edukacji, przede wszystkim działań mających na celu zmianę spostrzegania rzemiosła i szkolnictwa zawodowego. W tym celu cyklicznie co roku organizujemy: Powiatowy Konkurs Wiedzy o Mieście i Rzemiośle „Świadomie ku przyszłości, Potyczki Sportowe o Puchar Starszego,  Konkurs Fryzjerski dla Juniorów, Konkurs Chleba – Misterium Chleba, Dzień Piękności i Radości, Wystawy malarstwa i rękodzieła lokalnych artystów amatorów, Pasowanie uczniów klas I na uczniów rzemiosła, Pasowanie Czeladników i Mistrzów Szablą im. Jana Kilińskiego, Próbne egzaminy czeladnicze, Giełdę Edukacji i Pracy wraz z Festiwalem umiejętności. Mimo licznie podejmowanych różnych inicjatyw społecznych, cały czas jesteśmy otwarci na współpracę i promowanie szeroko rozumianego rzemiosła.