Dzień życzliwości i piękności dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Nestor” w Bielawie

26 listopada uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia CRRiMP w Bielawie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP, a także przedstawiciele bielawskiego Cechu odwiedzili pensjonariuszki  Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Nestor” w Bielawie. Uczennice szkoły w zawodach fryzjer – Wiktoria Zakrzewska, Dominika Kasprzak, Kamila Bujanowska, Eliza Piotryk, Katarzyna Purzycka oraz Roksana Bobrowska ucząca się zawodu sprzedawca, pod bacznym okiem doświadczonej fryzjerki p. Barbary Buczek z Zakładu Fryzjerskiego Damsko-Męskiego w Bielawie,  doskonaląc swoje umiejętności praktyczne, z przyjemnością  podcinały, modelowały oraz czesały podopieczne DDPS. Oprócz stanowisk fryzjerskich, dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko, na którym uczennica malowała paniom paznokcie. Radość pensjonariuszy była bardzo duża, panie i panowie tego dnia czuli się wyjątkowo, nie tylko za sprawą odwiedzin doświadczonej fryzjerki i młodych uczennic, ale przede wszystkim dlatego, że poświęcono im chwilę uwagi, pomalowano paznokcie, uczesano piękne fryzury i podarowano szczery uśmiech. Podopieczni DDPS „Nestor” jednogłośnie stwierdzili, że takie miłe odwiedziny i zarazem fantastyczną niespodziankę mogą mieć codziennie. Odwiedziny w DDPS stały się już tradycją wśród uczniów bielawskiego rzemiosła. Takie odwiedziny w ramach Dnia Życzliwości mają na celu wzbudzenie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, integrację młodego pokolenia ze starszym, doskonalenie umiejętności zawodowych młodzieży oraz ukazanie szacunku do pracy i innych ludzi, zazwyczaj chorych, samotnych i starszych. Wizyta w Dziennym Domu Pomocy Społecznej „Nestor” wzbudziła w uczniach refleksję nad własnym życiem, dodała pewności siebie i wiary we własne umiejętności, a uśmiech pensjonariuszy na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.