WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW CRRiMP w Bielawie

6 marca br. w siedzibie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości
w Bielawie odbyły się sprawozdawcze obrady Walnego Zgromadzenia Członków Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie.

Podczas tegorocznego spotkania rzemieślników, swoją obecnością zaszczycili nas m.in. przedstawiciele Władz Miasta Bielawa:     z-ca Burmistrza Miasta p. Małgorzata Greiner i Przewodniczący Rady Miasta p. Zbigniew Dragan. W obradach prowadzonych przez Przewodniczącego Prezydium Kazimierza Rachowieckiego, udział wzięli także członkowie i pracownicy bielawskiego Cechu oraz licznie zaproszeni goście – Honorowi Członkowie Cechu i wieloletni przyjaciele naszej organizacji.

Podczas obrad Dyrektor Biura Cechu Katarzyna Wierzbicka podkreśliła, że Cech funkcjonuje głównie dzięki prowadzonym placówką oświatowym w Zespole Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie oraz, że bardzo dużym atutem rzemieślniczej szkoły zawodowej jest to, że uczniowie spoza Bielawy oraz uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie, którzy odbywają praktyczną naukę zawodu poza Bielawą, otrzymują bezpłatne bilety na dojazdy, a dodatkowo po reformie oświatowej, uczniowie w naszej szkole od roku szkolnego 2012/2013 zyskują jeden dzień praktyki, tzn. w I klasie są 2 dni na praktyce, w II klasie – 3 dni, a w klasie III – 4 dni. Na koniec swojego wystąpienia dodała, że Cech od 2013 roku prowadzi przy Zespole Szkół CRR Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego CRRiMP w Bielawie, w którym przeprowadzane są kursy teoretycznej nauki zawodu dla pracowników młodocianych. Do tej pory nasi uczniowie oraz uczniowie okolicznych szkół na takie kursy wyjeżdżali m.in. do Świdnicy i Jawora, a teraz dzięki prowadzonemu przez Cech ośrodkowi, kursy takie odbywają się na miejscu lub w Dzierżoniowie. Nadmieniła także, że w chwili obecnej prowadzone są kursy zawodowe w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych dla klas I, II i III. Dzięki takiej naszej ofercie edukacyjnej, rodzice naszych uczniów zaoszczędzą na dojazdach swoich dzieci, a okoliczne szkoły zawodowe na opłatach pracowników młodocianych za kurs.

Na zebraniu rzemieślniczym oprócz podsumowania działalności Cechu i Zespołu Szkół za rok 2014, głos zabrał Przewodniczący Rady Miasta Bielawy Zbigniew Dragan, który od wielu lat jest również Honorowym Członkiem Cechu w Bielawie. Przewodniczący podziękował bielawskiemu rzemiosłu za pielęgnowanie tradycji rzemieślniczej i podkreślił, że dzięki odczytanym sprawozdaniom za miniony rok, przebył sentymentalną podróż, ponieważ sam kilkanaście lat temu pełnił funkcję Starszego bielawskiego Cechu, a 11 lat temu był jednym
z założycieli Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie.