PRZEDSTAWICIELE BIELAWSKIEGO RZEMIOSŁA W ŚWIATECZNYM NASTROJU NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W CZESKICH KŘINICACH

W ramach współpracy polsko-czeskiej przedstawiciele Cechu – Starszy Cechu Kazimierz Rachowiecki, Dyrektor Biura Cechu Katarzyna Wierzbicka, Dyrektor Zespołu Szkół CRR w Bielawie Katarzyna Walczyk oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielawy Ewa Glura w grudniu br. na zaproszenie Starościny Libuse Rosova wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowego w czeskich Křinicach.

Tegoroczny Jarmark Świąteczny odbył się w Krynickim Domu Kultury. Barwne stoiska z bogatym asortymentem, najróżniejsze pomysły jak przystroić choinki i mieszkanie, świąteczna strucla jabłkowa oraz przepiękne pierniczki – to tylko nieliczne przykłady na to, że organizatorzy Jarmarku postarali się o różnorodność oferty dla mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego. To z myślą o odwiedzających,  wystawcy  prezentowali swoje wyroby rękodzieła artystycznego i ozdoby nie tylko na święta. Na kolorowych stoiskach można było nabyć przede wszystkim ozdoby i stroiki, a także miniaturowe choinki z różnych materiałów. Pomysłów na ich wykonanie było wiele i niemal wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ramach polsko-czeskiej współpracy, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Bielawy, w 2016 roku na Jarmarku Bożonarodzeniowym w czeskich Křinicach będą prezentować własne rękodzieło i własne wyroby. Wprowadzeni w świąteczny nastrój, w drodze powrotnej przedstawiciele bielawskiego rzemiosła i Towarzystwa Przyjaciół Bielawy, zachwyceni pięknymi widokami Czech, zatrzymali się w Broumovie, aby zwiedzić najstarszy drewniany budynek kościelny w Czechach – zbudowany rzekomo w 1177 roku, a odnowiony po 1449 roku Kościół Cmentarny Najświętszej Panny Marii.