Międzyszkolne potyczki sportowe o Puchar Starszego Cechu

3 czerwca 2016r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie świętowaliśmy Dzień Dziecka.

 

Z tej okazji na kompleksie boisk sportowych ORLIK, znajdującym się za budynkiem szkoły rzemieślniczej, zorganizowane zostały „Międzyszkolne potyczki sportowe o Puchar Starszego Cechu”. W  potyczkach udział wzięły szkoły gimnazjalne z Bielawy (Gimnazjum Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 5), Gimnazjum Gminne z Dzierżoniowa oraz uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie. Podczas sportowych zmagań drużynom damsko – męskim otuchy dodawali licznie przybyli kibice. Mimo zapowiadających się deszczów pogoda dopisała i atmosfera rozgrywek sportowych była bardzo wesoła. Zarówno sami zawodnicy, jak i kibice dobrze się bawili. Na imprezie integrującej szkoły gimnazjalne z zawodową szkołą rzemieślniczą, dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielawy, mogliśmy zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz tajnikami pracy strażaka. Chętni mogli przymierzyć niezwykle ciężki strój strażaka, wykorzystywany przy gaszeniu pożarów, a także strój służący do wyławiania ludzi. Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników rozgrywek sportowych, na wszystkich czekały kiełbaski z grilla, napoje oraz słodkie drobiazgi. Rywalizacja między szkołami była bardzo zacięta, ale wygrywa najlepszy i tą najlepszą drużyną okazała się drużyna z Dzierżoniowa – Gimnazjum Gminne zajęło I Miejsce i oprócz ozdobnych medali otrzymało Puchar Starszego Cechu, drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 2 w Bielawie, a trzecie drużyna Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. Wszystkim uczestnikom potyczek sportowych gratulujemy ducha walki oraz umiejętności zdrowej rywalizacji.