KONKURS FRYZJERSKI DLA JUNIORÓW

W ostatni dzień Dni Bielawy na Ośrodku Wczasowo Wypoczynkowym Sudety odbył się zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie Konkurs Fryzjerski dla Juniorów. Patronat nad Konkursem objęli: Burmistrz Miasta Bielawy Piotr Łyżwa, Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Zbigniew Dragan oraz Starszy Cechu Kazimierz Rachowiecki.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół zawodowych, odbywających naukę zawodu – fryzjer w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechach. Do udziału zgłosiło się 16 osób, ale ostatecznie do zadania konkursowego – wykonania w ciągu 50 minut eleganckiej fryzury wieczorowej, przystąpiło 13 zawodników (5 osób z klasy I, 3 osoby z kl. II i 5 osób z klasy III) z zakładów fryzjerskich znajdujących się w Bielawie, Piławie Górnej, Świdnicy i Wałbrzychu. Trzyosobowa komisja oceniająca w składzie wykwalifikowanych mistrzów szkolących, członków komisji na egzaminach czeladniczych w osobach Lucyny Pilarczyk z Bielawy, Beaty Raczyńskiej z Kłodzka i Dariusza Masłowskiego ze Świdnicy, miała trudny wybór, ponieważ poziom wszystkich zawodników był na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyły zdobyte podczas oceniania punkty. Godne podkreślenia jest to, że najwyższy poziom reprezentowali pierwszoklasiści. I to właśnie uczniom klas pierwszych przypadły trzy główne nagrody ufundowane przez Hurtownię Kosmetyczno-Fryzjerską SILHOUETTE DCD z Dzierżoniowa oraz Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie. I MIEJSCE i Puchar Burmistrza Miasta Bielawy zajęła uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie, szkoląca się z Salonie Fryzjerskim „KAROL” Karola Kotomskiego PATRYCJA NAJDEK. II MIEJSCE i Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Bielawy zajął uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie, szkolący się w Salonie Fryzjerskim Jolanty Buczyńskiej MATEUSZ MILEJSKI, a III MIEJSCE i Puchar Starszego Cechu otrzymała uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie, KATARZYNA ŚLIZ, szkoląca się w Studio Monroe Sabiny Błaszczyk. Laureatom trzech głównych miejsc serdecznie gratulujemy zdolności, umiejętności i pomysłowości. Ze względu na bardzo wyrównany poziom powstałych arcydzieł na głowach wszystkich modelek, gratulacje i drobne upominki należały się również pozostałej dziesiątce uczestników: z klasy I – Natalii Granek i Oliwii Jóźwiak, z klasy II – Eweliny Milewskiej, Arlety Niżyńskiej i Anety Białobłockiej oraz z klasy III – Nikoli Husarz, Roksany Zapały, Wojciecha Lichonia, Agnieszki Jaworskiej i Dawida Lebody.