Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie oraz Zespół Szkół Cechu Rzemiosł Różnych na V Jarmarku Bożonarodzeniowym w Bielawie

13 grudnia br. po raz piąty w historii miasta zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy.

W tym roku, ze względu na złe warunki pogodowe Jarmark został przeniesiony do kinoteatru MOKiS, gdzie na mieszkańców Bielawy i okolic czekały występy artystów, mikołajkowe niespodzianki oraz świąteczne stoiska. Odwiedzających bożonarodzeniowe stoiska cieszyły występy na scenie lokalnych artystów, bielawskich szkół, a także przepiękne widowisko jasełkowe przygotowane przez Zespół Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie. W tegorocznych Jasełkach uczniowie rzemieślniczej szkoły powrócili do wspomnień starszego pokolenia Polaków, dla których Wigilijny Wieczór był najpiękniejszym, najbardziej ulubionym, radosnym i rodzinnym świętem. Uroczystość odwiedziło w sumie kilka tysięcy mieszkańców, których do przyjścia zachęciły wprowadzające w świąteczny nastrój kiermasze oraz wspólne kolędowanie. Na stoisku bożonarodzeniowym Cechu Rzemiosł Różnych i Zespołu Szkół CRR w Bielawie rozkoszować się można było piernikowymi ciasteczkami upieczonymi i udekorowanymi  przez pracownice bielawskiego Cechu oraz smakiem pysznego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. W tym roku oferta Cechu poszerzona została o własnoręcznie wykonane i pomalowane również przez pracowników Cechu szopki bożonarodzeniowe i liczne ozdoby choinkowe. Sponsorami i jednocześnie darczyńcami stoiska Zespołu Szkół CRR w Bielawie byli: Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, „Zakład Przetwórstwa Mięsnego” Jerzego Gawryckiego, „Piekarnia – Cukiernia” Marii Sobczak z Bielawy, „Piekarstwo” Tadeusza Palucha z Bielawy oraz „Piekarnictwo-Cukiernictwo” Mirosława Kwiatkowskiego z Bielawy. Wszystkim sponsorom, darczyńcom i osobom zaangażowanym w organizację świątecznego stoiska Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych podczas V Jarmarku Bożonarodzeniowego w Bielawie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, otwartość i życzliwość.